KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13524088

nr 1352 4088

Pär Lindblad

(1907-1981), Sverige

Oljemålning, Landskap med träd och kulle. Signerad. Olja på duk, 49x64 cm

Pär Lindblad, svensk bildkonstnär och skulptör född 1907, död 1981.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

1.100 kr

måndag 5 oktober 2020
kl 19:40:51

Pär Lindblad

Läs mer om Pär Lindblad